ویژه ها

مسوول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان اظهارداشت: قرارگاه سازندگی و خدمات رسانی در خصوص اعزام
مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان تاکید کرد: در فرمان حضرت امام آمده که فرمودند از فرزندانم می
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت: سپاه و بسیج به حمدالله در جبهه سوریه، عراق، بحرین و یمن موفقی
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه فهرج گفت: به‌مناسبت هفته بسیج یک گروه جهادی متشکل از بسیجیان این شهرستان ب
در دومین روز از هفته بسیج رییس بسیج رسانه استان و اعضا سازمان بسیج رسانه با خانواده شهید شاخص بسیج ر
کاراموزیان افزود : امروزه بسیج رسانه به علت توسعه ی رسانه های جمعی که ابزار قدرت یک کشور محسوب می شو
آئین اختتامیه مدرسه عشق شامگاه چهارشنبه در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
به مناسبت هفته بسیج نشست مشترک بسیج اصناف ، اتاق اصناف و مجموعه واحدهای صنفی با حضور رییس کمیسیون اق
صبح امروز، تعدادی از دانش آموزان رودباری با بدرقه مسوولان در قالب اردوهای راهیان نور، عازم مناطق عمل
نماینده ولی فقیه در سپاه قدس پاسداران گفت:ما امروز یقین داریم آمریکا نابود می شود، ما معتقدیم با قدر
سردار غلامعلی ابوحمزه از مناطق زلزله زده کرمانشاه بازدید و شاهد اقدامات انجام شده توسط سپاه ثارالله
سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان با بیان این که سه گروه از پاسداران جهت خدمات رسان

مقاله

این مطلب ۲۹ بار خوانده شده
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد؛

بصیرت عمیق و همه جانبه شاخصه یک فرد الگو است/ برتر بودن یعنی ایجاد روحیه فداکاری و رشادت در برابر انحرافات

سردار ابوحمزه گفت: شاخصه دیگر یک فرد الگو، داشتن بصیرت عمیق و همه جانبه است؛ این جشنواره به نام مالک اشتر است زیرا مالک با تمامی برجستگی هایی که داشت، انسانی فکور و عمیق بود؛ در همه عرصه ها مطیع امام خود بود و نه از امام جلو و نه عقب می ماند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی سپاه ثارالله جشنواره سراسری مالک اشتر سپاه ثارالله استان کرمان امروز صبح با حضور سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، سردار محمد مطهری جانشین، فرماندهاان پایگاه های مقاومت و جمعی از پاسداران در ستاد سپاه ثارالله استان کرمان برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  ضمن گرامیداشت شهدای استان کرمان شهید حججی اظهار داشت: در این جلسه با بررسی و مطالعاتی که انحام شد ۱۲۸ نفر از فرماندهان و مسئولان سپاه ثارالله استان کرمان مورد تقدیر و تشکر قرار میگیرند اما به این معنی نیست که سایرین تلاش نکرده باشند و زمینه تقدیر ندارند بلکه یک کار نمادین است و شرایطی ایجاد شود تا همه ترغیب شوند تلاش بیشتری کننتد و پی گیر باشند و در انجام وظایف و رسالتی که بر عهده دارند از عهده این وظایف بر آیند.

 

 

ضرورت تثبیت و ارتقای خدمات نیروهای برتر و منتخبین

 

 

وی با بیان اینکه این تقدیر به منزله این است تا بستری برای ترغیب دیگران فراهم شود، تصریح کرد: کاری که از  شما در جشنواره مالک اشتر مورد تقدیر قرار می گیرید مهمترین کاری  این است که این تلاش ها ، خدمات و آن عواملی که سبب شده است در سطح استان مقام بیاورید و به عنوان نیروهای برتر مطرح شوید آن را باید حفظ  و تثبیت کرده و آن را ارتقاء دهید و بنابرین با توجه به اینکه با تلاش به این نقطه رسیده اید باید آن را حفظ کنید  و گرنه دچار تنزل خواهدید شد.

 

 

سردار ابوحمزه در ادامه افزود:شما زمینه نزول را فراهم کرده اید و  باید همه خواهران وبرادران تلاش کنید آن جایگاه و رتبه در جنبه های فردی و مسئولیتی حفظ شود تا انشاء الله در سالهای بعد از ارتقا بالاتری برخوردار شوید.

 

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  با تأکید بر اینکه  مجموعه عوامل و تجهیزاتی که سبب موفقیت شما در این جشنواره شده است را به کسانی که با شما حشر و نشر دارند منتقل کنید، ابراز کرد: به این دلیل که دیگران از اندوخته های ارزشمند شما بهره مند شوند چرا که زکات علم نشر آن است و کسانی که علم را نشر می دهد باید زکات آن را نیز نشر دهند.

 

 

این مقام مسئول گفت:نوفیقاتی  که به انسان ارزانی می شود و باید تلاش کند که  آن را به دیگران نشر دهد تا آنان نیز بهره مند شود و رمز و راز موفقیت او را دیگران استفاده کنند تا بتوانند در سایر مسئولیت ها موفق باشند.

 

 

برتر بودن باید در جنبه های معنوی نمایان شود

 

 

سردار ابوحمزه یادآور شد: مسئله دیگری که باید به آن توجه داشت این است که باید تلاش کنیم این برتر به معنای واقعیت کلمه بروز و ظهور نداشته باشد و باید جنبه های معنوی آن مورد نظر باشد و کسی در موارد  مادی الگو می شود باید در جنبه های معنوی نیز مطرح شود و آن چیزی که انسان را می تواند چراغ راه دیگران قرار دهد رفتار و سکنات انسان است .

 

 

وی با اشاره به مطالب فوق  اظهار کرد: انسان زمانی چراغ راه دیگران باشد ،تلاش کند و بر نفس اماره خود مسلط شود ،دیگران او را به عنوان الگو و اسوه خود بپذیرند و کسانی که در جشنواره مالک اشتر برتر مشخص شدند و اعلام می شوند کارشان و مسئولیتشان سنگین تر شده است .

 

 

این مقام مسئول افزود: تقدیر از این افراد صرفا به این معنا نیست که در سپاه کاری و ماموریتی انجام دهد و به او لوحی دهند، این بخش کوچکی است و بخش بزرگ این است که این عرصه و زمینه ای را به وجود آورد که از نظر معنوی و تربیتی روی خود کار کند تا بین دیگران برتر و الگو شود .

 

 

بصیرت عمیق و همه جانبه شاخصه یک فرد الگو است/ مالک اشتر در همه عرصه ها مطیع امام خود بود

 

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: فرد باید ایمان، تقوا و خلوص را در خود پرورش دهد تا بتواند الگو باشد.

 

 

وی مطرح کرد: شاخصه دیگر یک فرد الگو، داشتن بصیرت عمیق و همه جانبه است؛ این جشنواره به نام مالک اشتر است زیرا مالک با تمامی برجستگی هایی که داشت، انسانی فکور و عمیق بود؛ در همه عرصه ها مطیع امام خود بود و نه از امام جلو و نه عقب می ماند.

 

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در جنگ صفین تنها چند گام باقی مانده بود شمشیر مالک، معاویه را تمام کند و جنگ به نفع امام علی پایان یابد اما امام از او خواست که برگردد و می بینیم او تردید نمی کند و بر می گردد؛ مالک الگو است و کسانی که در این جشنواره برتر می شوند باید زندگی نامه این الگو را مرور و مطالعه کنند.

 

 

بصیرت چراغ مه شکن است

 

 

سردار ابوحمزه با اشاره به اهمیت بصیرت، هدف شناسی و دشمن شناسی و تقویت این موارد اذعان داشت: حضرت امام (ره) می فرمایند بصیرت تقوا و تقوا بصیرت می آورد و بصیرت مانند چراغ مه شکن است.

 

 

وی با تاکید بر مطالعه ترجمه نهج البلاغه تصریح کرد: امام علی می فرماید در زمان فتنه باید مثل بچه شتر نر دو ساله باشید؛ نه پستانی که آن را بدوشند و نه پشتی که او را سوار شوند؛ در فراز و فرودها و گرفتاری هایی که ایجاد می شود باید تکلیف خود را بدانید و قرص و محکم عمل کنید.

 

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تشریح کرد: بنابراین ویژگی کسانی که تقدیر می شوند این است که باید روی بصیرت خود کار کنند؛ انسان های فکور به گونه ای عمل کنند که الگو باشند.

 

 

وی تاکید کرد: جشنواره مالک اشتر برای چنین امری است وصرفا جنبه کاری ندارد؛ پیشنهاد می کنم اگر قصد دارند در ارتش وسپاه جشنواره هایی در قالب تقدیر قرار دهند، این نکات به عنوان بستر اصلی کار باشند؛ تقدیرهای ظاهری بستر و مقدمه است و اثر کار این هاست.

 

 

جشنواره باید ۱۲۸ الگو برای استان پرورش دهد

 

 

سردار ابوحمزه ادامه داد: اگر امروز از ۱۲۸ نفر تقدیر می کنیم، درحقیقت باید ۱۲۸ نفر الگو برای استان پرورش پیدا کنند و در بدنه ساری و جاری استان شوند که اگر به این نقطه برسیم موفق خواهیم بود .

 

 

این مقام مسئول اظهار داشت: نکته دیگری که باید توجه داشت این است که فصل الخطاب جمهوری اسلامی و انقلاب ولایت است لذا باید همه چیز را وقف ولایت، اسلام و نظام کرده و از جان و مال وآبرو گذشت.

 

 

شهید حججی تمام وجود خود را وقف خدا کرد

 

 

وی با اشاره به شهادت شهید حججی ابراز کرد: شهید حججی جوان ۲۵ ساله ای بود که علیرغم اینکه تازه ازدواج کرده، فرزند یک سال و نیمه خود را گذاشته، سینه سپر می کند و در نهایت توسط حرام زاده های تاریخ به شهادت می رسد.

 

 

سردار ابوحمزه خاطرنشان کرد: خون این شهید عزیز موجی در دل ها و قلب ها ایجاد کرده و احساسات همه را برانگیخته است که صرفا به دلیل شهادتش نیست بلکه برای خلوص اوست که تمام وجود خود را با خدا معامله کرده است .

 

 

فرمانده سپاه ثارالله گفت: با نگاهی به وصیت نامه شهید حججی می توان دریافت روح وصیت این است که شهید تمام وجود خود را وقف خدا کرده است و امروز خدا اینگونه اورا در قلب ها جای می دهد و مسئولین نظام در تمام سطوح از این شهید بزرگوار یاد می کنند.

 

 

برتر بودن یعنی ایجاد روحیه فداکاری و رشادت در برابر انحرافات

 

 

وی افزود: بنابراین کسانی که امروز برتر می شوند، یک چنین روحیه ای در خود ایجاد کنند؛ برتر بودن به معنی ایجاد روحیه ایثار، فداکاری، رشادت و ایستادگی در مقابله با انحرافات موجود در داخل و خارج است.

 

 

سردار ابوحمزه عنوان کرد: جشنواره مالک اشتر امسال و سال های آینده باید پرورش دهنده انسان هایی باشد که الگویی برای جوانان و پاسداران در سطح استان و کشور شود.

 

 

این مقام مسئول خطاب به برگزیدگان تاکید کرد: باید این توفیق را از جانب خدا بدانید نه از جانب خود؛ همه توفیقاتی که انسان درزندگی فردی و خانوادگی کسب می کند، از جانب خداوند تبارک و تعالی است و وسیله است لذا لطف خداست که در جمع هزاران پاسدار و بسیجی انتخاب شده اید؛ پس باید قدر این فخر خدا را بدانید و جبران آن شکر نعمت، خدمت و مجاهدت بیشتر است.

 

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تبریک به منتخبین جشنواره خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج باید به سمت و سویی برود که الگوهای متفاوتی را ارائه نماید؛ ما نیاز به نمونه و چراغ راه داریم، البته الگوی اصلی ما مقام معظم رهبری است اما در اقشار وزمینه های مختلف نیز نیاز به الگو برای جوانان داریم تا بتواند راه و جهت خود را انتخاب کنند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.